Niezwykle udane smogorzowskie dożynki 2019

Smogorzowskie dożynki 2019 odbyły się 25. sierpnia. Rozpoczęły się mszą dziękczynną za tegoroczne plony w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Smogorzowie, a następnie przeniosły na wiejski skwer i szkolne boisko, gdzie odbyła się część sportowo-rekreacyjna, która trwała do północy.

Dożynki przygotowali członkowie i zarząd Stowarzyszenia Nasz Smogorzów, pani sołtys Wioleta Grzelak oraz Rada Sołecka. Pogoda i przede wszystkim goście dopisali, przygotowane atrakcje i poczęstunek cieszyły się dużym zainteresowaniem, a z twarzy odwiedzających i organizatorów rzadko schodził uśmiech. Dlatego śmiemy nazwać nasze dożynki bardzo udanymi!

Część organizatorów Smogorzowskich Dożynek 2019 z radną Lucyną Medyk, fot. Mateusz Magda
Część organizatorów Smogorzowskich Dożynek 2019 z radną Lucyną Medyk, fot. Mateusz Magda

Dożynki parafialne w Smogorzowie (zdęcia: p. Elżbieta Golik)

O 11:30 w kościele św. Jana Chrzciciela ks. p. Tomasz Broszko odprawił mszę dożynkową, podczas której pobłogosławił tegoroczne plony. Dożynkowi starościna i starosta (wiceprezes Stowarzyszenia Nasz Smogorzów, Maciej Mikołajczyk) odczytali parfianom dożynkowe przesłanie.

Mecz Stolarze kontra Gospodarze

0 16:00 na boisku koło szkoły odbył się mecz piłki nożnej Stolarze kontra Gospodarze O PUCHAR PRZECHODNI PREZESA STOWARZYSZENIA NASZ SMOGORZÓW. Mecz w upalne popołudnie był zażarty i wyczerpujący. Skończył się remisem 2:2. O losach spotkania decydowały rzuty karne. Bohaterem tej części meczu został bramkarz Stolarzy, nasz stowarzyszeniowy kolega Eugeniusz Lis – w serii 5 karnych nie wpuścił żadnego gola! Dzięki temu mecz wygrali Stolarze.

Kapitan zwycięskiej drużyny Maciej Mikołajczyk odebrał PUCHAR PRZECHODNI z rąk prezesa Stowarzyszenia Nasz Smogorzów, Jerzego Wierzchowskiego. Krótko potem odbył się nietypowy rewanż. Tym razem lepsi okazali się Gospodarze.

Inne atrakcje i konkursy

Również o 16.00 rozpoczął się konkurs rysunkowy dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Następnie dzieci miały okazję sprawdzić się w zabawie zręcznościowej – konkursie z nagrodami w rzucaniu do celu. Na najmłodszych czekały zabawy ruchowe i kilka niespodzianek.

O 18:00 rozpoczęła się zabawa taneczna i trwała aż do północy.

Dożynkowi goście

Według naszych szacunków smogorzowskie dożynki 2019 odwiedziło ok. 160 osób, co uważamy za ogromny sukces. Odwiedzili nas m in. burmistrz Namysłowa p. Bartłomiej Stawiarski, wicestarosta namysłowski, p. Tomasz Wiciak i dyrektor NOK, p. Mariusz Jabłoński.

Serdecznie dziękujemy za udział w smogorzowskich dożynkach 2019 i zaprasamy za rok!

Dożynkowi gospodarze na smogorzowskich dożynkach 2019

Zobacz również:

  1. Dożynki wiejskie w Smogorzowie
  2. III Turniej Kwitnącej Jabłoni w Smogorzowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *